Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE)
First Hungarian Online Dental Association (FHODA)


  Home

data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

A kis mennyiségben elfogyasztott vörösbor hatásáról sok helyen lehet olvasni, mennyire jótékony hatású. A szív-és érrendszeri megbetegedések valószínűségét is csökkenti. Emellett újabb érvek jelentek meg a fogyasztása mellett, nyilatkozták a Paviai Egyetemen Olaszországban. A vörösbor segít a letapadó baktériumok leöblítésében.


Gabriella Gazzani olasz professzor munkatársaival kísérleteket végeztek alkoholmentes vörösborral, és arra keresték a választ, hogy az alkoholon kívül, mely köztudottan fogszuvasodás gátló, mi az, ami még védi a fogakat? A borból, melyet a kísérlet során alkalmaztak, vákuum segítségével kivonták az alkoholt, majd baktériumtenyészetet hoztak létre. A baktérium előszeretettel keveredik össze a nyállal és a táplálékok cukortartalmával., és így a fogakon nagyon könnyen tud tapadni. Ezt a tapadást akadályozza meg a vörösbor alkohol nélkül is.

A következőkben meghatározásra került, hogy a proantocianidinek a felelősek a fogvédő hatásért. Ez az összetevő sok ehető növényben is megtalálható, pl. almában kókuszban teában és a fahéjban is. A kutatók úgy vélik, hogy az anyagot a borból is ki lehet vonni, és onnantól kezdve önállóan is tanulmányozható a fogakra gyakorolt hatása. Azért szerencsésebb a bor összetevőit külön-külön vizsgálni, hiszen emellett természetesen savak és cukrok is az összetevők közé tartoznak, ami, mint ismeretes, fogszuvasodást okozhat.

A Laval Egyetemen, Kanadában, a kutatók rájöttek arra, hogy a polifenol, mely a borban megtalálható elősegíti az immunrendszer reakcióját a bakteriális fertőzésre vonatkozóan.

 

 



©Fogászat | Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE) 2017.