Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE)
First Hungarian Online Dental Association (FHODA)


  Home

data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true"> Aki egy külföldi nyaralás alkalmával esetleg fogászatra megy, annak mélyen a zsebébe kell nyúlnia, és a biztosítás sem feltétlen lesz rendben.

Elindulás előtt feltétlenül utána kell néznünk, mit térít a biztosításunk egy esetleges sürgős fogászati beavatkozáskor, és mennyi marad ránk?

Magyarországon a biztosító társaságok a fogászati jellegű károkat egészen más árkategóriába sorolják. Egy átlagos biztosítás akár milliókat téríthet, fogászati beavatkozás a legkedvezőbb helyzetben sem megy negyvenezer forint fölé, de vajon mi ennek az oka?

Leegyszerűsítve nem igazán éri meg külföldön fogorvoshoz mennünk, ugyanis a biztosítók alacsony limitet állapítanak meg, amiből nem lehet fedezni a sürgős fogászati beavatkozás árát sem, csak töredékét! A biztosító gyanakvó intézmény, és náluk abból indulnak ki, hogy kontójukra végeztetnek el külföldön, nem feltétlenül sürgős, fogászati beavatkozásokat! Másik oldalról megközelítve a biztosítók nagyon jól tudják, hogy hazánk fogászati nagyhatalom, olcsó, és megbízható, így sürgős esetben teljesen indokolatlan lenne a külföldi kezelés. Hazánkon kívül egy sürgős fogászati beavatkozásért, legyen az Államokról, Angliáról, vagy akár Németországról szó, 4-5 ezer dollárhoz közelítő összeget kérhetnek el akár, így a magyar biztosítók ezt az ágazatot nem tudnák jövedelmezően művelni, így inkább a biztosítási feltételeken szigorítanak!

A nem sürgősségi esetek tehát nem térülnek, de mi a helyzet a sürgős esetekkel? Két fajta eseményről lehet szó, melyet támogatnak: az egyik a fogaink hirtelen szuvasodása, a másik pedig a balesetből adódó fogászati beavatkozás lehet. Ne felejtsük el tehát, hogy ami ezen kívül esik, nem biztosítási esemény. Ilyen fogászati beavatkozások lehetnek: fogkő leszedése, fogak kozmetikázása, nem sürgős fogpótlás, korona stb. Nem árt, ha az elszámolással is tisztában vagyunk, mármint, hogy mi alapján történik a biztosító részéről: balesetek következtében a számítás alapja a fogszám, más fajta biztosítási eseménynél nem ismert ehhez hasonló kikötés, viszont maximum két fogat térítenek a biztosítók a sürgős fogászati beavatkozás során. Ha kételkedünk abban, hogy a fogászati eljárás sürgős vagy sem, akkor mindenképpen érdeklődjünk, hívjuk fel a biztosítónkat, mert lehet, hogy egy sürgős esetből adódó, és ott felmerülő problémát, pl. egy tömést, nem finanszírozza a biztosító.

Ahhoz, hogy elkerüljük a külföldi sürgős fogászati beavatkozásokat, itthon, még utazás előtt nézessük meg fogainkat! Szinte kizárt, hogy az itthoni kezelés után, a néhány hetes nyaralás alatt új szuvas fogunk lenne!
Figyeljünk oda még arra is, hogy a biztosítók az extrém sportot sem kedvelik igazán, és bajba kerülhetünk az ebből adódó esetleges fogvesztés következtében!

Mi lehet a jó tanács a fentiekre? Ne várjuk meg, amíg külföldön lesz szuvas a fogunk, hanem rendszeresen ellenőriztessük itthon a későbbi külföldi fogászati kezelések elkerülése érdekében! Amennyiben pedig balesetet szenvedünk, és ennek következtében kerülünk fogorvoshoz, keressük fel biztosítónkat, mert még az is lehet, hogy anyagilag jobban járunk, ha rögtön hazajövünk.

 

 



©Fogászat | Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE) 2017.