Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE)
First Hungarian Online Dental Association (FHODA)


  Home

data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true"> A fúrót hamarosan el lehet felejtenünk, ugyanis a Sydney Egyetemen kifejlesztettek egy olyan lézeres eljárást, mely képes arra, hogy kimutassa a fogzománc hibáit.

A lyukas fogakat most még röntgen és fémszonda segítségével ellenőrzik, így pedig jelenleg nem lehet a fogzománc gyengeségeit feltárni, ahhoz, hogy még az előtt lehessen a hibát javítani, mielőtt komolyabb baj lenne.

David Wang, aki az előbb említett kutatást vezeti, kísérlete során arra keresett magyarázatot, hogy a lyukas fogak időben való észrevételére alkalmasak lehetnek-e a fogzománcon át terjedő hanghullámok. Arra mindenképpen választ kapott, hogy a rövid, kis energiával járó pulzálások gyenge kitöréseit idézték elő a hanghullámoknak a fogak felszínén. Ezeket a vibrációkat először természetesen már kihúzott fogakon sikerült kimutatni, mégpedig úgy, hogy összegyűjtötte az infravörös lézert, ami a visszaverődött a fogzománcról. A fogszuvasodás megjelenésével a fogzománc felszíne megváltozik, és ezáltal a hanghullámok mintáiban is változás áll be.

Wang Úr azóta már egy, az előbbinél összetettebb, rendszeren munkálkodik, azzal a céllal, hogy költséghatékony és gyors módszert fejlesszenek ki a fogzománc kiértékelésére, mondta egy neves fogászati magazinnak, de emellett eredményei több neves szaklapban is megjelentek.

 

 



©Fogászat | Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE) 2017.