Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE)
First Hungarian Online Dental Association (FHODA)


  Home

data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true"> Ha megvizsgálunk egy dohányos embert egy fogágyműtét után, sokkal rosszabb eredményre számíthat, mint nemdohányzó társai, tették közzé a Journal of Periodontology fogászati szaklapban.

A lap által közölt fogászati kutatásba 10-10 dohányos illetve nem dohányzó embert vizsgáltak meg, miszerint milyen hatással van a dohányzás a kezelésre, mely arra irányul, hogy a szövetek a foggyökérhez visszatapadjanak. Két év múlva azt tapasztalták, hogy a ínyvisszahúzódás gyakrabban maradt vissza, a dohányosok esetében.

Korábbi vizsgálatok azt igazolták, hogy a cigarettázás hátráltatja a felépülést egy-egy műtétet követően, de most arra is fény derült, hogy az íny kezeléssel kapcsolatos fogászati plasztikai műtéteket is negatívan befolyásolja. Fontos, hogy a műtétre várakozók megkapják a kellő információt arra vonatkozóan, hogy a dohányzás milyen kockázatokkal jár, a műtét megismétlése ugyanis sokba kerülne. A műtét előtt le kell mondani a cigarettáról, ez rendkívül fontos, mert optimális eredményt csak így lehetséges elérni ezzel a fogászati beavatkozással, nyilatkozta Dr. Preston, aki az Amerikai Parodontológiai Akadémiát vezeti.

 

 



©Fogászat | Első Magyarországi Online Fogászati Egyesület (EMOFE) 2017.